PROBÍHAJÍCÍ PROJEKTY
Kroužky SUPER - NATURE
grantový projekt určený pro žáky 1. a 2. ročníků
V MB jsme jedinou ZŠ zařazenou do projektu. Cílem je rozšíření výuky AJ zavedením výuky od 1.ročníku metodou Helen Doron
Kroužky GLOBE
mezinárodní program
určený pro žáky 2. stupně
Jsme jedinou ZŠ v MB zařazenou mezi tzv.GLOBE školy. Žáci sledují vývoj počasí, kvalitu ovzduší, vody a půdy ...
Kroužky PROJEKT OVOCE DO ŠKOL
vstup pro rodiče
Happy Snack

Informujeme

|<  < novější || starší >  >|
Poslední školní týden

Informace k organizaci posledního školního týdne. Vyučování končí pro 1. stupeň v pondělí - úterý dle rozvrhu, ve středu a čtvrtek ve 12 hodin. Pro 2. stupeň pondělí - úterý ve 13:30 hodin, ve středu ve 12:30 a ve čtvrtek ve 12 hodin. Obědy se budou v pátek vydávat mezi 9 a 12 hodinou. Prosíme o odhlášení, pokud vaše dítě na oběd nedorazí. Družina v pátek ukončí svůj provoz ve 13 hodin, školní klub v provozu není. Žáci 4. a 5. ročníku mohou využít služeb družiny. Školní autobus ráno pojede podle jízdního řádu, odpolední školáček je zrušen.

Fairtradová skupina

Fairtradová skupina na naší škole se v letošním roce zaměřila na vás a na odpadky...otázky, které nás trápí: Třídíme odpad ve škole odpovědně? Proč je v šatnách v odpoledních hodinách takový nepořádek? Třídíte doma odpad? Mohli jste nám poslat fotku jako důkaz, že je pro vás doma přirozené myslet to s tříděním vážně. Žáky, kteří tak učinili - Adélka Henclová 8.A, Anička Pražáková 8.A, Karolínka Chudaničová 4.C, Lucka Henclová 3.A, Marek Dusil 2.C - sladce a fairtradově odměníme...jen škoda, že se vás zapojilo tak málo. Paní uklízečky nám pomohly monitorovat stav v šatnách a fotily a fotily...nebyly to pěkné obrázky. Některé z nich jsme umístili na naši nástěnku. Toto téma je stále velká výzva pro celou školu, toto téma neuzavíráme a prosíme o zamyšlení nad věcmi, které již nepotřebujeme...kam tedy s nimi? Za všechny fertrejďáky zdraví Eva Pražáková

Škola v přírodě - 1. A

Třída 1. A se vrátila ze školy v přírodě v Dachové. Více naleznete...

Den otců v 1. A

Dne 6. června žáci 1. A připravil besídku ke „Dni otců“. K nám do třídy přišli nejen tatínkové, ale i dědečkové žáků. Žáci pro ně připravili pásmo básniček o tatíncích, legrační divadelní scénky, písničky a tanečky. Na závěr žáci darovali vlastnoručně vyrobený dárek. Na rozloučenou děti ještě zarecitovali společně báseň o mamince, tatínkovi a rodině. Chtěla bych pochválit žáky za krásné vystoupení a hraní divadelních scének. Žáci hodnotili besídku jako velice krásnou a zábavnou. Mgr. Nina Dyčenková, třídní učitelka 1.A třídy.

STROM

Léto je to nejzajímavější a nejkrásnější roční období, proto i náš projekt je zaměřený na téma: „Rozkvetlý strom s přáním“. Proč zrovna s přáním? Proto, že naše deváťáci se loučí se školou a s mladšími spolužáky. Připravili si přání, která umístili do okvětních lístků na strom. Není možné se u našeho stromu nezastavit a nepřečíst si přání napsaná od srdce.

Výstup na Sněžku

V rámci Mezinárodního dne bez tabáku uspořádala naše škola ve spolupráci se Zdravým městem Mladá Boleslav výstup na nejvyšší horu ČR - Sněžku. Výletu se zúčastnili žáci 8. a 9. ročníků a 3 pedagogové.

Run and Help podruhé

Účast 716 běžců, uběhnuto 8596 kol, tj. 1573 km. A kolik se vlastně vybralo? 184 391 + 60 tis. od Konta Bariery je celkem: 244 391 Kč. Poděkování patří všem, kteří se zúčastnili.

Výlet 1. A - Pecka

Dne 13. května jsem pořádala akci na téma: „Zábavný den s rodiči“. V tento den jsme společně s rodiči a žáky navštívili hrad Pecka a vrchol Zvíčina. Na hradě Pecka si žáci s rodiči prohlédli sklepní prostory s expozicí středověké mučírny. Z hradu je podmanivý výhled do okolí i na celý masiv Krkonoš. Východním směrem lze spatřit horu Zvičinu, která je nejvyšším bodem regionu. Zajímavostí hradu je 56m hluboká studna. Má šikmý otvor, což znemožňovalo nabírání vody do věder. Je tedy dodnes záhadou k čemu studna sloužila. U dna studny je zcela čerstvý vzduch bez jedovatých plynů a dokonce i průvan. Vzniklo tak podezření, že se jednalo spíše o nějaký vstup do podzemní komunikace. Studna je volně k nahlédnutí a trvale osvícená, takže je vidět až na její dno. Z hradu Pecka jsme se vydali na vrchol Zvičina. Hora Zvičina dosahuje výšky 671 metrů nad mořem. Její název byl je patrně po slovanském bohu světla Zviči. Na samém vrcholu jsme měli možnost si prohlédnout barokní kostelík sv. Jana Nepomuckého, který byl založen v roce 1584 a Raisovu turistickou chatu. Dále vysoké stožáry s telekomunikační technikou. Zvičinu navštěvoval Karel Jaromír Erben, Karel Václav Rais, Jaroslav Vrchlický a Karel Hynek Mácha. Vrchol je vynikající místo pro paragliding, který se zde při odpovídajících povětrnostních podmínkách nezřídka provozuje. Je zde také fantastický výhled na celé Krkonoše. Počasí nám přálo a vydrželo beze srážek, přestože výhled nebyl takový jaký bychom si přáli. Rozpršelo se však až když jsme odjížděli domů. Chtěla bych poděkovat rodičům za krásnou sobotu a za společné zážitky. Mgr. Nina Dyčenková, třídní učitelka 1. A třídy

RUN AND HELP

Ahoj všichni, stejně jako minulý rok i letos se celá naše škola 5.ZŠ chystá zapojit do charatitivního běhu Run and Help aneb běhání které pomáhá. Co se nám podařilo minulý rok? Našeho běhu se zúčastnilo 572 běžců,společně jsme uběhli 1022 km a pro Verunku se vybrala částka 160 186 Kč. I díky této částce mohlo Konto Bariéry přispět Verunce na zakoupení odlehčeného vozíku a na její rehabilitaci. Obdrželi jsme ocenění za nejvyšší vyběhanou částku v historii Run and Help. Pro koho běháme letos? Budeme moc rádi, když se k nám přidáte i Vy a pomůžete nám nasbírat co nejvíce peněz pro 13ti letá dvojčata Elišku a Oldíka z Krchleb, kteří se narodili z dětskou mozkovou obrnou. V současné době potřebují pomoci s financováním elektromotorů k jejich vozíkům, které by dětem pomohly v každodenních činnostech, usnadnily jim pohyb a pomohly k co největší samostatnosti a nezávislosti na pomoci ostatních. Cena této kompenzační pomůcky (elektromotor Smart Drive MX2+ od firmy PROvozejky) je 132 250,- Kč. Pro dvě děti už je to 264 500,-Kč. Pomůcka není hrazená zdravotní pojišťovnou ani na tuto pomůcku pojišťovna nepřispívá. Pojďme do toho společně a běhejme pro dobrou věc! Bližší informace k celé akci naleznete v přiložené pozvánce a letáku.

Výsledky zápisu do 1. ročníku

Výsledky zápisu najdete v přiloženém dokumentu... Schůzka pro rodiče přijatých žáků se koná 17. 5. 2017 od 16.00 h v jídelně školy.

|<  < novější || starší >  >|